MamiciOnline
Bine ati venit pe forumu nostru.Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati ! O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebuii, dar merge ] pentru ca e foarte posibil sa nu vedeti cum trebuie forumul.

PS: Cautam sponsor !

marinadenisa.wordpress.com

View previous topic View next topic Go down

marinadenisa.wordpress.com

Post by anka on 2010-10-26, 09:26

anka
Mamica activa

Mesaje Mesaje : 548
Data de inscriere Data de inscriere : 2010-07-19
Varsta Varsta : 33

Back to top Go down

Re: marinadenisa.wordpress.com

Post by anka on 2010-10-26, 09:28

Ma numesc Marina Denisa Botofan si locuiesc in comuna Mihail Kogalniceanu, judetul Constanta. M-am nascut la data de 20 aprilie 2008. Imi plac ciocolata si pufuletii cu surprize, sunt cocheta si culoarea mea preferata este movul. In fiecare dimineata cand ma trezesc privesc iconita de langa pat si ii spun mamicii: “Doamne Doamne, face bine, plecam acasa”….

Acasa….este visul meu….. la mamaie acasa. Eram o fetita foarte vesela si jucausa, dar m-am imbolnavit. In martie 2009, la varsta de 11 luni, am ajuns la spitalul Marie Curie din Bucuresti. Leucemie acuta limfoblastica fenotip B – acesta este motivul pentru care am stat departe de casa timp de 9 luni. M-au numit Bubulina, eram cea mai micuta… Perfuzii, durere, copilasi necajiti ca si mine, mamica mea in lacrimi, doamne asistente, si apoi, in luna decembrie, cel mai frumos cadou de Mos Craciun – un cadou numit remisiune. Eram libera sa plec acasa, la mamaita mea.

anka
Mamica activa

Back to top Go down

Post by anka on 2010-10-26, 09:30

cititi mai multe pe marinadenisa.wordpress.com si va rog da-ti mai departe!

anka
Mamica activa

Back to top Go down

Post by anka on 2010-10-29, 09:51

ATI INTRAT PE ACEST SITE,CE PARERE AVETI DESPRE ACEST CAZ??

anka
Mamica activa

Back to top Go down

Post by anka on 2010-10-29, 17:10

mamici,pe voi chiar nu v-a impresionat acest caz dramatic?e vorba despre suferinta unui ingeras bolnav la numai 2 ani de leucemie si de strigatul de ajutor al unor parinti disperati care au nevoie de ajutorul nostru,al semenilor sai!daca fiecare am dona chiar si cate 5,10 lei,fiecare cat poate,s-ar stange suma de care au nevoie pt tratament si s-ar infaptui minunea de a-i reda acestui ingeras mic sanatatea si zambetul pe buze!va rog macar sa va uitati pe acel site!

anka
Mamica activa

Back to top Go down

Post by anka on 2010-10-29, 20:27

va multumesc!cred ca nimeni nu e interesat!de ce oare noi oamenii suntem atat de nepasatori la suferinta altora din jurul nostru,haideti sa spunem stop indiferentei!¿oare cum ar fi sa fim noi in locul lor si nimeni sa nu ne ajute¿va pup fetelor,eu inca mai sper ca aveti inima de mama si stiti cat de greu e cand copilul vostru e bolnavior...,nu mai zic nimic decat vreau sa va spun ca eu nu o cunosc pe aceasta fetita,am primit si eu un email pe hi5 cu ea si am zis ca nu e bine sa stau cu mainile in san si sa spun mai departe povestea ei dureroasa,dar am vazut ca am scris non-stop cam degeaba,nimanui nu i-a pasat!sunt total dezamagita,macar rugati-va pt ea!

anka
Mamica activa

Back to top Go down

Post by elymami on 2010-10-30, 12:06

eu am citit, e foarte dureros. cred ca as inebuni sa fiu in situatia acelei mame. dar din pacate nu pot sa ajut cu nimic material, doar cu o rugaciune la bunul Dumnezeu.
elymami

Mesaje Mesaje : 17
Data de inscriere Data de inscriere : 2010-08-31
Varsta Varsta : 36

Back to top Go down

Post by gagaritz on 2010-10-30, 12:09

anka poate ca mamicile au citit ,unele dar cum nu avem posibilitati financiare nici noi am ramas doar cu cititul si atit 1

http://mia-creeatiicrosetate-tricotate.blogspot.com
gagaritz
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 4648
Data de inscriere Data de inscriere : 2009-11-10
Varsta Varsta : 34

Back to top Go down

Post by anka on 2010-10-30, 15:25

OK,MACAR AM INIMA IMPACATA CA ATI CITIT POVESTEA EI,CINE POATE SA O AJUTE II ROG SA O FACA,CINE NU SA SE ROAGE SA SE FACA BINE,SI RUGACIUNILE FAC MINUNI ATUNCI CAND AI CREDINTA IN DUMNEZEU.VA PUP

anka
Mamica activa

Back to top Go down

Post by Loricica on 2010-10-30, 17:27

anka mamicile au citit ,am citit si eu pe saitul fetitei dar mai mult decat sa ne rugam la dumnezeu sa se faca bine nu putem face ,ai tinem pumni.mi-e mi-au dat lacrimile cand am vazut pozele dar nu pot face mai mult decat sa ne rugam pt sanatatea ei.pupici si de la mine
Loricica
Fondatoare

Mesaje Mesaje : 2755
Varsta Varsta : 35

Back to top Go down

Post by VaLy. on 2010-11-03, 18:11

Chiar am citit si eu acum imi pare foarte rau ca nu o pot ajuta cu bani, o sa o ajut cu cateva rugaciuni

Mamicionline.com | Regulament | Donatie
VaLy.
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 1971
Varsta Varsta : 28

Back to top Go down

Post by anka on 2010-11-03, 18:12

E FOARTE BINE SI ASA VALY,O RUGACIUNE FACE MULT SPUSA CU CREDINTA!

anka
Mamica activa

Back to top Go down

Post by alina82 on 2010-11-04, 08:17

sincer si eu am citit dar in asemenea situsti nu prea stiu ce as putea spune e ceva prea dureros mai ales ca e vb de un copil nevinovat sper sa o ajute DUMNEZEU sa treaca de aceasta incercare din viat ei si regret foarte mult ca nu o pot ajuta cu bani din cauza situatiei mele o pup pe fetita si ai doresc tot binele din lume
alina82
Mamica activa

Mesaje Mesaje : 1389
Data de inscriere Data de inscriere : 2009-11-15
Varsta Varsta : 35

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top